Spawanie aluminium

Spawanie aluminium

Fragen über Aluschweißen

Przed ponad 20 laty rozpoczęliśmy naszą zawodową przygodę z restaurowaniem motocykli. Z tamtych czasów pamiętamy nasz ustawiczny problem. Co zrobić z pęknięciami i ubytkami w aluminiowych obudowach silników, skrzyń biegów itp. ? Jakość napraw oferowana przez ówczesnych rzemieślników nie satysfakcjonowała nas w najmniejszym stopniu. Po wielu smutnych doświadczeniach zdecydowaliśmy się również na dokonywanie napraw obejmujących spawanie aluminium. Dzisiaj z dumą możemy powiedzieć, że jesteśmy specjalistami w tym zakresie. Dzięki nam wiele podzespołów, które niewątpliwie znalazłyby się na złomie, zostało uratowanych. Zebraliśmy mnóstwo doświadczeń pozwalających nam właściwie ocenić zakres prac spawalniczych i możliwość ich wykonania. Niestety nie wszystkie elementy dają się pospawać. Dotyczy to wszystkich elementów, które uległy głębokiemu utlenieniu.

Samo spawanie nie rozwiązuje wszystkich problemów. Podzespoły poddane spawaniu wymagają jeszcze obróbki mechanicznej, takiej jak frezowanie, roztaczanie, pogłębianie itp. Dzięki odpowiedniemu parkowi maszynowemu jesteśmy w stanie sami wykonać te prace. Potrzebne do tego są, oprócz maszyn i doświadczonych fachowców, źródłowe dane techniczne. W wielu przypadkach dysponujemy takimi informacjami. Nie ma najmniejszych problemów w przypadku motocykli Zündapp KS 750, KS 600, K800, K 500 i BMW R75. Tutaj mamy praktycznie pełną oryginalną dokumentację techniczną.

W przypadku podzespołów innych pojazdów posiłkujemy się maszyną pomiarową dzięki której ustalamy najważniejsze parametry. Oczywiście jest to możliwe, gdy dany element zachowany jest w stanie umożliwiającym pomiary lub gdy dostarczony zostanie drugi, nie uszkodzony, element.

Dzisiaj wykonujemy prace spawalnicze dla naszych potrzeb ale chętnie pomożemy innym w tym zakresie. Zebrane doświadczenia upoważniają nas do użycia jako motto naszej pracy stwierdzenia:

Naprawiamy „niemożliwe” do naprawienia


 

Kontakt:

 

Tel. +48+42+648 8437;  Fax. +48+42 648 8050

Mobil. +48+602 395 462;  +48+602 306 393

e-mail: boxer@motoweteranbazar.pl

Przykłady naszych prac


Głowica Zündapp KS 600
Wyłamane żeberka

Głowica Zündapp KS 600
Napawane, wyłamane żeberka

Głowica Zündapp KS 600
Naprawiona


Pokrywa przednia silnika Zündapp KS 600

Liczne ubytk

Uzupełnione ubytki metodą napawania

Gotowa pokrywa

Według naszej oceny absolutną „majstersztuką” jest pospawanie przeciętej obudowy silnika

Zündapp KS 750

Praktycznie, zniszczonej obudowie przywróciliśmy życie. I to nie tylko wizualnie. Silnik w tej obudowie pracuje ponad rok i umożliwił przejechanie już kilku tysięcy kilometrów. Zamieszczone poniżej zdjęcia pozostawiamy bez komentarza.